تاسيس شرکت تعاونی "آرمان زنگلاب" توسط ساکنان روستای زنگلاب از توابع شهرستان مينودشت

 حميد ساساني، مدیر عامل شرکت تعاوني "آرمان زنگلاب" با اعلام این خبر گفت: طرح جنگلداري اجتماعي با هدف ایجاد اشتغال پایدار برای جوامع محلي و به ويژه حاشيه نشينان جنگل مدت ها آغاز شده به افتتاح این تعاونی منجر شد تا اهالي روستا برای( انجام )کار ناچار به ترک روستا نباشند.

 

تعاوني
به گزارش سايت اميد(پديده)مينودشت از تدبیر-او ادامه داد: اهداف تعاوني زنگلاب بر مبنای آموزش ها، ذیل برنامه ها و اهداف طرح جنگل داری اجتماع محور برنامه ریزی شده است.


ساسانی در توضيح چگونگي افتتاح اين تعاوني گفت: این شرکت با 84 عضو و با سرمایه اولیه هشت میلیون تومانی در تیرماه 95 به ثبت رسید.
او در توضیح چرایی راه اندازی این شرکت تعاونی یادآور شد: به دلیل فراهم نبودن زیرساختها و نبودامکانات رفاهی و اقامتی ،ظرفیتهای موجود در روستا بلااستفاده مانده است و از طرفی جوانان روستا به علت عدم ظرفیت کافی کار درروستا مجبور به ترک و مهاجرت به شهرهای دور و نزدیک میشوند.
ساسانی ادامه داد: به این ترتیب به واسطه سرمایه اولیه ای که در این تعاونی به دست آمده می توان به ایجاد کارگاه های کوچک محلی، حوضچه های پرورش آبزیان، سایت های پرنده نگری و فعالیت های خرد اقتصادی دیگر فکر کرد که به ایجاد اشتغال برای جوانان کمک می کند و مانع از ترک روستا توسط آنان خواهد شد.
مدير عامل تعاوني زنگلاب تاكيد كرد كه توانمند سازی جوامع محلی با افزایش درآمد آنها به واسطه مشاغلی که در تاسیس، راه اندازی و بهره برداری طرحها ایجاد می شود یا توسعه می یابد و همچنين استفاده بهینه از منابع با روشهای نوین اهداف این شرکت است.
جنگلداری اجتماعی که به گفته مسوولان سازمان جنگل ها از آغاز دهه 60 به عنوان شیوه اصلی حفاظت از جنگل از سوی این سازمان انتخاب و اتخاذ شده، بر صیانت از جنگل با تکیه بر حمایت ساکنان آن تاکید دارد. تعمیق یافته شیوه جنگلداری اجتماعی اکنون زیر نظر همین سازمان و از سوی پروژه مدیریت چند منظوره هیرکانی در چهار محدوده آزمایشی که پایلوت نامیده شده، در مناطق دو هزار-سه هزار از توابع شهرستان تنکابن، منطقه فریرود از توابع شهر رشت، منطقه بلیران از توابع آمل و چهل چای از توابع شهرستان مینودشت پیگیری می شود.
به گفته مدیر عامل این تعاونی همزمان با فعالیت مشاوران پروژه مدیریت چند منظوره هیرکانی در راستای تحقق اهداف جنگلداری اجتماعی، جلسات متعددي با هدف فعال کردن بخشهای گردشگری و صنایع دستی در محدوده منطقه چهل چای برگزار شده است.
ساساني با بيان اينكه تعهداتی برای حفظ ، احیا و توسعه جنگلهای محدوده چهل چاي در قالب یک طرح جامع نیز به بحث گذاشته شده، افزود: تهیه و تصویب اين طرح نیاز به همکاری نزدیک سازمانها و ادارات  وابسته دارد.
پروژه مدیریت چند منظوره جنگل های هیرکانی یک پروژه مشترک 5 ساله  از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران و برنامه عمران ملل متحد (UNDP) و با حمایت تسهیلات محیط زیست جهانی (GEF) است که از اردیبهشت 1392 فعالیت خود را آغاز کرده وچارچوب های مدیریت مشارکتی و چند منظوره درسیمای جنگل های هیرکانی با هدف حفظ تنوع زیستی و تغییر مدیریت وابسته به چوب به مدیریت چند منظوره جنگل را در دستور کار خود قرار داده است.
جمعیت ساکن روستا روستای زنگلاب 450 نفر و 85 خانوار در آن زندگي مي كنند. بيشتر اهالی این روستا به کشاوزی و دامداری مشغول هستند.

تاسيس-شرکت-تعاونی-آرمان-زنگلاب-توسط-ساکنان-روستای-زنگلاب-از-توابع-شهرستان-مينودشت

آشنایی با مدیر

 

عباسعلی ممشلی-مدرک کارشناسی-مدرک مربیگری Cازکنفدراسیون فوتبال آسیاAFC-

عضو کمیته استعدادیابی فوتبال استان گلستان-ناظر بازیهای نونهالان -نوجوانان و جوانان استان

عضو کانون مربیان ایرانIFCA-سرپرست نیم های زیر 12 و 13 سال امید در بازیهای کشوری 86

سرپرست و مربی تیم زیر12 سال گلستان در اردوی تیم ملی -بیرجند91-مدیر و سرپرست تیم های 

پایه در مسابقات و فستیوال های استانی

ایمیل:این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید تلفن 09118732643

عباسعلی ممشلی مدیر عامل شرکت تعاونی خدمات ورزشی پدیده و مدرسه فوتبال امید مینودشت