توصیه های تابستانی پلیس به مسافران

رئیس پلیس مبارزه با سرقت آگاهی ناجا به مسافران تابستانی برای داشتن سفری امن و آرام توصیه‌هایی بیان کرد.

 Image result for ‫توصیه های پلیس به مسافران تابستانی‬‎

سايت اميد(پديده)مينودشت ازخبرگزاری ایسنا: رئیس پلیس مبارزه با سرقت آگاهی ناجا به مسافران تابستانی برای داشتن سفری امن و آرام توصیه‌هایی بیان کرد.

سرهنگ رضا موذن با اشاره به آغاز سفرهای تابستانی در توصیه به مسافران، اظهار کرد : به هنگام مسافرت حتی الامکان اثاثیه خود را داخل صندوق اتومبیل قرار داده و از قرار دادن آنها بر روی بار بند اجتناب نمایند. 

وی با بیان اینکه مسافران به جای وجه نقد مورد نیاز در مسافرت، از کارت های عابر بانک استفاده نمایند، افزود : شایسته است مسافران از قرار دادن اشیاء قیمتی در داخل خودرو و در معرض دید خودداری کنند.

 ژ

رئیس پلیس مبارزه با سرقت با اشاره به اینکه در صورتی که مسافران  قصد برپایی چادر و اقامت در فضای باز را دارند، در محل­های مشخص و تعیین شده که معمولاً در کنار آنها ایستگاه­‌های امدادی و پلیس مستقر می­‌باشد اسکان یابند، تاکید کرد : هموطنان از برپایی چادر به صورت انفرادی در اماکن خلوت اجتناب و از تخلیه کامل و ترک چادر حتی الامکان خودداری کنند.

 

سرهنگ موذن خاطر نشان کرد: از قرار دادن اشیاء قیمتی و با ارزش در پشت دیواره های چادر که امکان برش چادر و سرقت وجود دارد نیز باید خودداری شود.

 

وی ادامه داد: هموطنان در هر ساعتی از شبانه روز به محض دیدن افراد مشکوک در کنار یا داخل محل های اسکان مراتب را فوراً به ایستگاه­های پلیس یا پلیس 110 اطلاع دهید و از قبول مواد غذایی و نوشیدنی از افراد ناشناس اجتناب کنید.

 

این مقام انتظامی با تاکید بر اینکه مسئولان محلی نسبت به ساماندهی و متمرکز نمودن اسکان مسافران، برپایی چادرهای مسافرتی و ارائه خدمات مناسب با استفاده از امکانات موجود با هماهنگی پلیس اقدام نمایند، یاد آور شد : مسافران خودروهای خود را در محل­های قابل دید و جاهای مطمئن پارک کرده و از تجهیزات ایمنی و تأخیری همانند قفل پدال و فرمان استفاده کنند.

 

وی تاکید کرد : فراهم کردن زمینه جهت استفاده از نگهبان محله در محل برپایی چادرهای مسافرتی لازم است.

 

رئیس پلیس مبارزه با سرقت خطاب به پدران و مادران مطرح کرد : اطفال خود را به زیور آلات گرانقیمت مزین نکنید و آدرس و مشخصات خود و مرتبطین را به کودکان بسپارید و هم چنین از رها نمودن‌ کودکان در معابر و بوستان‌ها ،اماکن عمومی و مذهبی اجتناب کنید.

 

وی با تاکید بر اینکه مسافران وجوهات نقدی خود را یکجا حمل ننمائید، ادامه داد : وسایل، اشیاء و دارایی خود را به اطلاع دیگران نرسانید و از به نمایش در آوردن آنها پرهیز کنید.

 

سرهنگ موذن اضافه کرد: از رها کردن اتومبیل به حالت روشن و یا در حالتی که سوئیچ روی خودرو می­باشد حتی برای مدت کوتاه نیز خودداری شود.

 

این مقام انتظامی با بیان اینکه ساک و کیف دستی خانم­ها بیشترین هدف سارقان می باشد ، گفت: در رستوران کیفتان را پشت صندلی آویزان نکنید ، چنانچه در جاده و یا در سطح شهر ( به ویژه بزرگراه ها ) افرادی با خودرو ، لباس شخصی و یا حتی تحت عنوان مامور شما را متوقف کردند به هیچ وجه تا موقعی که از مامور بودن آنها اطمینان حاصل نکرده اید تسلیم نشوید . از آنها در خواست ارائه کارت شناسایی نموده و در صورت برطرف نشدن ظن شما از صحت هویت آنها با پلیس 110 تماس بگیرید.

براساس گزارش سایت پلیس، وی خطاب به هموطنان اشاره کرد: حین گردش و تفریح اتومبیل خود را در مکانی امن و حتی‌المقدور در پارکینگ‌های عمومی و مطمئن پارک و اگر اتومبیل را به علت نقص فنی هل می‌دهید اجازه ندهید افراد غریبه و ناشناس پشت فرمان بنشینند.

توصیه-های-تابستانی-پلیس-به-مسافران