فعالیت 30 پایگاه اطلاع‌رسانی نوروز در گلستان/ برخورد قاطع با کارتن به دستان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان گفت: 30 پایگاه اطلاع‌رسانی نوروز در وروردی و خروجی شهرهای استان تعبیه شده و به مسافران خدمت‌رسانی می‌کنند.
 

به گزارش سايت اميد(پديده)مينودشت از خبرگزاری فارس ، ابراهیم کریمی صبح امروز در جلسه شورای اداری استان گلستان در خصوص خدمات ستاد سفرهای نوروزی اظهار کرد: ستاد تسهیلات سفر از مدت‌ها قبل آغاز به کار کرد که 12 کمیته در این ستاد تشکیل شد.


وی ادامه داد: 30 پایگاه اطلاع‌رسانی نوروز در سطح استان مشخص شده و نیروی انتظامی از نظر کیفی و کمی با تعداد پایگاه سابت و سیار وارد فعالیت شده است که به مسافران خدمت‌رسانی می‌کنند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان تصریح کرد: 45 نفر در حوزه ناظران گردشگری در این ستاد فعالیت می‌کنند و 18 شرکت بیمه و چهار مرکز امداد خودرو در ایام نوروز فعال هستند.
کریمی گفت: شعار نوروز در کشور، نوروز متفاوت است و قرار است در همه استان‌ها این اتفاق به طور عملی نشان دهد و شعار استان، گلستان، نگارستان و پایتخت اکوتوریسم ایران تعیین و تصویب شد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان خاطرنشان کرد: در نوروز 96 پنج نوروزگاه در پنج نقطه از استان گلستان برپا می‌شود و این برنامه‌ها از شبکه‌های مختلف تلوزیونی پخش خواهد شد.
کریمی تاکید کرد: تمامی شهرستان‌ها آداب و سنن شهرهای استان را به نمایش می‌گذارند و در نوروز امسال دو بازارچه مشترک با استان‌های خراسان شمالی و مازندران در بندرگز و پارک ملی گلستان برگزار می‌کنیم.
وی اضافه کرد: 50 جشنواره روستایی در استان برگزار می‌شود و مرکز اطلاع‌رسانی گردشگران را در بندرگز و گالیکش مورد بهره‌برداری قرار می‌دهیم و دو بازارچه دائمی صنایع دستی را در بندرگز و گنبد افتتاح خواهیم کرد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان گفت: با همکاری نزدیک با دادگستری استان و دادستان مرکز استان موضوع خانه مسافرها و برخورد با کارتن به دستان به نتیجه خوبی رسیده و امیدواریم معضل کارتن به دستان به حداقل خودش برسد.
کریمی تاکید کرد: امسال انتخاب شهر برتر مورد توجه است و امیدواریم با تلاش شهرداران در انتخاب شهر اول در کشور جایگاه خوبی داشته باشم.
وی در پایان ابراز کرد: موضوع ساحل سبز با همکاری اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و شهرداران در جاده‌ها و ساحل استان در حال انجام است که موضوع نگهداری آن یکی از دغدغه‌های ما است.

فعالیت-30-پایگاه-اطلاع‌رسانی-نوروز-در-گلستان-برخورد-قاطع-با-کارتن-به-دستان